Pagalba dirbant su Nextcloud

Naujo vartotojo (darbuotojo) įtraukimas

1. Prisijungus vartotojui su administratoriaus teisėmis prie serverio https://lgprojektai.lt/info/index.php/settings/users/Savininkai spausti „Nauja paskyra“

Kuriant vartotoją, svarbu priskirti jam grupę (IT administratorius, Darbuotojas, Administracija ir pan.), pagal kurią jam bus priskirti ir matomi dirbti failų aplankai.

2. Sukūrus vartotoją, jo kompiuteryje (ar kitame įrenginyje) įdiegti Nextcloud programą https://nextcloud.com/install/#install-clients

3. Paleidus programą pirmą kartą, nurodyti serverį https://lgprojektai.lt/info ir suvesti kūrimo metu nurodytus vartotojo vardą ir slaptažodį (jei prašo).

4. Sekančiame lange pasirinkti „Use virtual files instead…”

Darbas su Nextcloud kompiuteryje

Jei norite sinchronizuoti failus su stacionariuoju kompiuteriu, rekomenduojame naudoti Nextcloud Sync Clientprogramą, skirtą „Windows”, „MacOS” ir „Linux”.

Su šia programa galite prisijungti prie „Nextcloud” serverio. Galite kurti aplankus savo Nextcloud kataloge ir sinchronizuoti tų aplankų turinį su „Nextcloud” serveriu. Tiesiog nukopijuokite failą į katalogą ir „Nextcloud” programa atliks visa kita. Padarius failų pakeitimą viename kompiuteryje, jis bus perkeltas į kitus, naudojančius šią programas. Naujausi failai visada bus su jumis, kad ir kur būtumėte.

Kompiuteryje Nextcloud galite pasiekti iš failų naršyklės kairėje esančio meniu (nuotrauka žemiau) arba bet kurioje vietoje, kur įsidėsite Nextcloud aplanko nuorodą:

Prieiga prie savo „Nextcloud“ serverio naršyklėje

Prie savo duomenų galite prisijungti ne tik kompiuteryje, bet ir per interneto naršyklę iš bet kokio prietaiso adresu:

https://lgprojektai.lt/info/

Slaptažodis

Jei nežinote savo prisijungimo duomenų, kreipkitės į savo administratorių arba naudokitės slaptažodžio priminimo funkcija (Pamiršote slaptažodį?).